Ako sa zamilujú jednotlivé znamenia v horoskope? Sedí to aj na vás? Každý človek sa narodil za určitého postavenia hviezd. Mnohí veria, že žijeme, pracujeme a tiež milujeme pod ich vplyvom …

BARAN

Baran sa zamiluje pokojne. Je to ten vzácny prípad, keď baran odloží svoj ohnivý temperament a sedí pokojne na brehu rieky sa steblom trávy v zuboch, zatiaľ čo prúdy plynúce okolo neodnesú mŕtvoly všetkých jeho súperov. Potom sa Baran pomaly zdvihne, lenivo dôjde k objektu svojej vášne a nedbalo prednesie: “Vezmeš si ma?”.

BÝK

Býk sa zamiluje zúrivo. Objekt lásky musí Býkovi patriť úplne – so všetkými náležitosťami a kreditkami. Pretože inak …. nie, to radšej nechcite vedieť! Býkova vášeň žije podľa zákonov Andersenovej malé zlodejky: “prikážem, aby ťa zbičovali a hneď si ma zamiluješ, zlatko!” Zamilovať sa a basta! Takže býci vždy dosahujú vzájomnú lásku (inak je to strach, naozaj strach). A keď sa niekto náhodou rozhodne býka opustiť, potom len po špičkách, pod rúškom noci a v tom, čo má práve na sebe.

BLÍŽENCI

Blíženci sa zamilujú úprimnosťou a navždy. “Navždy” trvá približne pol roka a objekty úprimnej lásky môžu byť napríklad aj dvaja. Ale obaja sú rovnako úprimne milovaní. Pre Blíženca je úplne normálne ráno usedavo plakať pre večnú lásku č. 1 a večer si podrezávať žily kvôli večnej láske č. 2. Pričom láska k obom je úplne čistá. A ten, kto to nechápe, je … Vodnár.

RAK

Zamiluje sa opatrne. Lezie v kruhu, blíži sa a opatrne lúska klepetami: “Čo keď to nie je tá pravá?”, “Čo keď sa s ním dám dokopy a ukáže sa, že to nie je On?” Objekt račej lásky je dlho pozorovaný a prehodnocovaný, takže pravdepodobnosť nejakého romániku závisí na trpezlivosti vyvoleného (vyvolených). Ovšem, tým obzvlášť trpezlivým sa dostane odmeny, pretože zamilovaný Rak kladie svojej láske k nohám celý svet. Proces kladenie sveta k nohám milovanej bytosti prebieha podľa obvyklej schémy: “A nebude sa jej tento svet zdať nudný?”, “Nepotrebuje snáď k životu chlór miesto kyslíka, nemám hľadať iný svet?” … A tak to ide po celé roky …

LEV

Lev sa zamiluje nechtiac. Chápe, že je to zdraviu prospešné, avšak moderná spoločnosť dáva obom zamilovaným rovnaké práva. A Lev absolútne nechápe, ako by mohol mať rovnaké práva s tými ničotnými stvoreniami. Na druhú stranu, ak zaznie čarovná veta “Tak ty budeš hore” (nie len v sexuálnom kontexte), Lev vás automaticky prijme do klieští, čo vám garantuje chutné mäsko a iné dobrotky. Lebo Levy sú spravidla naozaj skvelí až neznesiteľne skvelí.

PANNA

Zamiluje sa akoby to bolo prvýkrát a naposledy. Zamilovaná Panna dáva objektu svojej vášne do neobmedzeného užívania ruky, srdce, priateľov, deti z prvého manželstva a vzdialenú tetu z Ostravy. Keď sa objekt lásky náhle vyparí, Panna bude zmierene niekoľko rokov čakať a čakať, či si to objekt nerozmyslí. A len tak mimochodom – rozmyslieť si to a vrátiť sa k Panne je správne riešenie.

VÁHY

Váhy sa zamilujú z lásky k umeniu. Pretože zamilovaný román – to je tak pekné. A romantický príbeh, to už je priamo vrchol blaha. Váhy sa budú o objekt lásky pekne starať, budú sa s ním pekne milovať a pekne ho v noci opustí navždy. Potom sa zase pekne vráti. Skrátka ho utápi až do bledosti a zachmúrenej tváre. Ale rozhodne nie v zlom. Lenže ten život je tak krátky a vyskúšať sa má všetko. Veď všetko je to tak pekné …

ŠKORPIÓN

Škorpión sa zamiluje cez popoludňajšiu prestávku. Medzi hodinou angličtiny a dramatickým krúžkom. Okrem toho sa Škorpión zamilováva veľmi sofistikovane: rýchly výber obete, presne mierená rana do srdca a už sa obeť zvíja v agónii a prosí: “Tak si ma zober!” Škorpión sa jej radostne zmocní, pobozká ju na pupok a uteká na jogu.

STRELEC

Strelec sa najradšej zo všetkého nezamilovává vôbec. Pretože všetko zle dopadne. Všetko dopadne veľmi zle, ako vždy. Ak sa snáď Strelec predsa len naozaj zamiluje, bude neustále bystro načúvať: už je všetko zle? Alebo zatiaľ je všetko ešte v pohode? Možno, že predsa len nie … panebože! Keď sa však Strelcovi podarí zbaviť sa večného prenášania minulých zlých skúseností do nového vyvoleného (vyvolenej), budú všetky ostatné znamenia len smutne a so závisťou pokukovať niekde v kúte.

KOZOROŽEC

Zamilováva sa racionálne. Žiadne také tie nezmysly – ako keď hrom udrie, motýle v bruchu, srdce v plameňoch. Kozorožec vie, že motýle v bruchu sa priečia ľudskej fyziológii a než sa našinec zamiluje, musí si riadne preštudovať takticko-technické charakteristiky neočakávanej vášne. Veľkou chybou je domnievať sa, že Kozorožec je bylinožravec. Kdeže. Sedí na vetve ako jaguár a je schopný korisť pozorovať celé roky. Nasleduje jediný presný skok a už tá obeť leží zbavená posledného kúsku bielizne a šepká: “Ja ťa tiež milujem”.

VODNÁR

Vodnári sa zamilovávajú správne. Všetky ostatné znamenia berú zamilovanosť asi takto: “Ja ťa milujem, takže si mi zaviazaný svojím časom, pozornosťou, peňaženkou i všetkým ostatným, čo máš”. Vodnár má za to, že keď sa do niekoho zamiluje, musí sa o neho starať. Je obdarený fantastickým darom – aj keď je vzťah v tom najvášnivejšom rozpuku, neurazí sa, keď mu drahá polovica celých štyridsať minút nezavolá. A na neskoré príchody reaguje Vodnár približne takto: “Zajtra toho zase budeš mať toľko? Tak si so sebou zober tieto chleby so syrom “. A tie chleby sú skutočne so syrom a nie s tým, čo mu prišlo pod ruku.

RYBY

Ryby sa zamilovávajú klasicky. Podľa prísnych zákonov zamilovaných románov. To znamená vášeň, hormóny, roztrhané košele, šťastie, bolesť a sople pri nose. Dôležité: objekt zamilovanosti musí byť mimoriadne ťažko dostupný – napríklad žiť v inom meste, ešte lepšie v inom štáte a ideálne – letieť s výskumným poslaním na Mars. Ryba musí prekonávať prekážky, inak nemá žiadny zmysel pohybovať žiabrami. Po vzťahu s Rybou zostáva spálená pustatina pokrytá hrubou vrstvou bezfarebného popola. A len krvavé Sople poletujú ako červené balóniky niekde na obežnej dráhe Phobosu.