Zaujímavý rýchly test osobnosti od psychológa šťastie. 9 obrázkov a 9 možných charakteristík. Vyberte si obrázok takého oka, ktoré podľa vášho názoru najlepšie odráža vašu osobnosť.

test-oci-big

 1. Milujúci a dôverčivý

  Ste typom človeka, ktorý do svojho srdca a života vpustí takmer každého. Máte zato, že je lepšie riskovať a napríklad aj utrpieť citový úraz, než sa strániť ľudí. Vlastné obavy a neistotu nedávate pred nikým najavo. Domnievate sa, že svoje problémy si musíte vyriešiť sami. Chcete dať ľuďom zo seba všetko, aj keď vám samým sa treba zviera srdce. Keď pomáhate iným, liečite si svoje vlastné rany.

      2. Usilujúci sa o dokonalosť

  Ste človek usilujúci vždy o dobrý dojem a slušné rokovania. Ste presvedčený, že vaše činy majú v živote iných svoj význam. Nedávate pred ľuďmi poznať svoje rozčúlenie alebo hnev. Snažíte sa stále zlepšovať, pretože podľa vášho súdu je to to najmenšie, čo sa svojím časom na tejto Zemi môžete urobiť.

      3. Pevný a statočný

  Pokúšate sa nájsť svoje miesto všade, kde sa len v dnešnom zamotanom svete dá. Nikdy nikomu nedovolíte, aby nahliadol do vašich čiernych myšlienok. Prešli ste mnohých skúškami. Dá sa povedať, že ste majster “vstávania po páde”.

  4. Mysliteľ

  Ste z ľudí, ktorí si všetko riadne premyslia. Radi nachádzate hlboký, skrytý zmysel vecí. Občas sa tak silno zahľadíte do svojich myšlienok, že je pre vás ťažké vrátiť sa späť. Nikdy by ste nepriznali, že si niečím nie ste istí. Dokážete prísť veci až do základu na kĺb, a predsa o nej stále pochybovať. Život je pre vás svojho druhu hlavolam – kým všetky časti nezložíte správne k sebe, nemôžete byť spokojní.

    5. Človek – hádanka

  Snáď aj sám pre seba ste záhadou … Stojí naozaj veľa trpezlivosti vás pochopiť! Meníte nálady, ste doslova zmesou protikladov. Hľadáte sám seba a akonáhle dosiahnete úspech, zmeníte sa a začínate s hľadaním nanovo. Ste málovravný človek, ktorý iných aj seba zaplieta do svojich slov i skutkov. Ľudí radšej pozorujete, ako s nimi rozprávate. Hovoríte len to, čím ste si istý.

6. Citlivý

Ste typom človeka, ktorý všetko vidí a nič nezabúda. Ste veľmi citlivý a aj tie najväčšie maličkosti na vás môžu zapôsobiť. Je ľahké vás rozplakať aj rozosmiať. Ste veľmi krehký, ľuďom to však nedávate poznať. Poznajú skôr vašu múdrosť. Zdá sa, že dokážete odhadnúť aj svoju budúcnosť.

7. Energický

Človek plný energie a často zamilovaný! Veľmi bystrý. Buď miluje alebo nenávidí. Vždy prekypuje názorom a pocitmi … K činom sa rozhoduje rýchlo. Často býva nervózny. Všetko je pre neho akousi veľkou stávkou. Niekedy proste nedokáže stopnúť drámy, ktoré sa ustavične rozvíjajú v jeho hlave.

8. Excentrik

Nevšedné záujmy, neobvyklé názory. Odlišuje sa od väčšiny ľudí. Pravidlá nemá zrovna v obľube. Často jednáte podľa zásady “Robím si čo chcem, nech sa deje, čo sa deje.”. K iným ľuďom ste otvorený. Niečia snaha vás zmeniť by vám bola na smiech. Nehodláte byť súčasťou šedivého davu.

9. Intuitívny

Ste človek veľmi vnímavý, chápajúci svet aj iných ľudí. Viete mnohé vyčítať z výrazu niečej tváre či z tónu jeho hlasu. Spoznáte, keď sa vám klame. Ostatnému svetu ukazujete zo seba len to, čo chcete. Vycítite, keď sa niekto pokúša vami manipulovať a keď je potrebné, dokážete to tiež. Obvykle toho však nevyužívate.